Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

39. Ulusal Diyabet Kongresi

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Diyabet alanında son yeniliklerin gündeme getirileceği, tedavi ve izlem protokollerinin değerlendirileceği ve ortak bilgi alışverişinin yapılacağı 39.Ulusal Diyabet Kongresi, V. Diyabet Diyetisyenliği Sempozyumu ve V. Diyabet Hemşireliği Sempozyumu 12-16 Mayıs 2003 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacaktır.

Ulusal Diyabet Kongreleri katılımcı sayısı açısından her yıl daha da artarak Avrupa'nın en büyük Ulusal Diyabet Kongrelerinden birisi olmuştur. Tarihi EASD kongresi kadar eski olan Ulusal Diyabet Kongresi, ülkemizdeki tüm Üniversite, Devlet ve SSK Eğitim Hastaneleri, birinci ve ikinci basamak hekimleri, diyabet hemşireleri, diyetisyenleri ve ilaç endüstrisini aynı çatı altında toplayan bir bilim şölenidir.

Kongre ve sempozyumlar, Türkiye Diyabet Vakfı ile Türk Diyabet Cemiyeti'nin ortak koordinasyonunda, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Diyabet Hemşireleri Derneği ve Türkiye Diyetisyenler Derneğinin ortak organizasyonu ile yapılacaktır. Kongrede Belçika Hür Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi tarafından ortak düzenlenen mezuniyet sonrası eğitime yönelik "Langerhans Adacık Metabolizması, Deneysel İzolasyon ve Transplantasyon Teknikleri" kursu, ayrıca I. ve II. Basamak Hekimlere yönelik "Diabetes Mellitus Güncel Tedavi Kursu" ile hekim, hemşire ve diyetisyenlere yönelik "Diyabet Kampları Eğitici Kursu" düzenlenecektir.

Ulusal Kongrede, Kurs ve Sempozyum'larında ve yurt dışında ve yurt içinden çok değerli bilim adamları bilgi ve bilimsel deneyimlerini aktaracaklardır. 39. Ulusal Diyabet Kongresinin ülkemizde diyabetoloji alanında ortak bir bilim kültürü çerçevesinde birlik ve beraberliğin örnek bir simgesi olacaktır. Kongrede sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağımızı bildirir, saygılarımızı sunarız.
 

Prof.Dr.İlhan Satman
39.Ulusal Diyabet Kongresi
Genel Sekreter
 Prof.Dr.Ergin Sencer
39.Ulusal Diyabet Kongresi
Başkan
Prof.Dr.M.Temel Yılmaz
UDKYK Dönem Koordinatörü

 


KONGRE SEKRETERLİĞİ
Prof. Dr. İlhan Satman
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kampüsü
İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Diyabet Bilim Dalı
P.K.75, Millet Caddesi
Çapa 34272, İSTANBUL
Tel: 0212 533 53 06
Faks: 0212 635 88 76
e-mail: 
turdiyab@superonline.com

 

ORGANİZASYON SEKRETERLİĞİ

 FİGÜR KONGRE ORGANİZASYON SERVİSLERİ LTD. ŞTİ.
Ayazmaderesi Cad. Karadut Sok.
No: 7 34349 Dikilitaş - İST.
Tel: (0212) 258 60 20 Pbx 
Faks: (0212) 258 60 78
e-mail: 
diabet@figur.net

  • Web Adresi: kongrem.com/www/diabet2003.kongresi.info