Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası Bilimsel Kongresi 

DAVET

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Bu yıl 105.nci kuruluş yılını kutladığımız fakültemizin öncülüğünde düzenlenecek olan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası Bilimsel Kongresi    21-23 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’nde bulunan Yeni Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Bu yıl kongremizin ana konusunu “Ağız – Diş Sağlığında Güncel Durum” olarak belirledik. Teknoloji ve diş hekimliği alanında yaşanan başdöndürücü gelişim nedeniyle, dünyada ve ülkemizdeki hızla gelişen uygulamaları mutlak bilimsel toplantılarla tartışmak ve bilgilerimizi pekiştirmek kaçınılmaz bir gerçektir. Bu bağlamda fakültemiz, mezuniyet sonrası öğretim ve eğitim faaliyetlerine her geçen yıl artan hızla devam etmektedir. Bu yıl kongre konusunu Ağız – Diş Sağlığında Güncel Durum olarak belirlememizin nedeni kurs, konferans, panel ve bildiri sunumları eşliğinde konuları ve tedavi modalitelerini tartışmak, genc meslektaşlarımıza güncel uygulamalar konusunda mesajlar vermektir.

Bu Kongrenin en önemli özelliği diş hekimliğinin tüm klinik alanlarının (Cerrahi, Endodonti, Periodontoloji, Protez, Diş Hastalıkları ve Tedavisi, Pedodonti, Oral Diagnoz ve Radyoloji, Ortodonti, İmplantoloji) ve tüm klinik temel bilim branşlarının (Mikrobiyoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Farmakoloji, Toplum Ağız Diş Sağlığı, Patoloji, Anatomi) ele alınıp aynı kongre içinde sunulacak olmasıdır. Estetik Diş hekimliğindeki yeni uygulamalardan, çocuk dişleri sağlığına, ve tedavi yöntemlerine,  implant uygulamalarından, endodontik tedavilerin tüm inceliklerine, ağiz ve  çene hastalıklarının teşhis ve tedavisi, ve yeni cerrahi uygulamalarından diş eti tedavilerindeki yeniliklere, protez alanındaki tüm yeni uygulamalara, ve diş hekimliğindeki yeni malzemeler, aletler ve teknikler size hem fakültemizin ve hem de dünyanın önde gelen öğretim üyeleri tarafından sunulacak ve pratik kurslarla eğitimleri verilecektir. Bunların yanısıra; akademik alandaki yeni çalışmalarda araştırıcılar tarafından sunulacak ve tartışılacaktır. Kongremizin bu tüm zengin programının, üniversitemizin Beyazıt yerleşkesindeki yeni kongre merkezinde yapılacak olması da bulunduğu konumun, Diş Hekimliği Fakültesinin yıllarca eğıtim vermiş olduğu tarihi alanda olması sebebiyle ayrıca 105.ci yaşının kutlanmasına uygun bir nostalji ortamını da oluşturacaktır.

Kongremizde yurtdışından ve yurtiçinden tecrübeli meslektaşlarımızın bilgi ve deneyimlerinin yanısıra genç arkadaşlarımızın dinamizminden de faydalanmayı amaçladık. Bilimsel araştırmalarınızı 21 Ekim 2013 tarihine kadar kongre web sayfasından (www.iudhfkongre.org) elektronik olarak gönderebilirsiniz. Yoğun iş temponuzu bozmadan sizlere daha verimli olabilmek için toplantımızı en uygun zaman diliminde gerçekleştireceğiz. Kongremizin diş hekimliği alanında çalışan tüm akademisyen ve hekim meslektaşlarımızın aktif katılımları ile daha faydalı geçmesini bekliyoruz.

Her gelen gün yeni terimleri, sınıflamaları, tanı metotlarını ve tedavi seçeneklerinigündemimize getirmektedir. Gündelik tempomuzun içinde bu yeniliklerin hepsini yakalamak insan üstü bir çabayı gerektirmektedir. Bilimselliğin en temel çizgi olduğu toplantımızın bu amacı gerçekleştirmek için iyi bir araç olacağını düşünüyorum. 

21 - 23 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştireceğimiz İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası Bilimsel Kongresi’nde buluşmak, bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmak dileği ile saygılarımızı sunarız.  


 
Kongre Genel Sekreteri
Prof. Dr. Raif ERİŞEN

Kongre Bilimsel Komite Başkanı
Prof. Dr. Erhan Fıratlı

Tel & Fax: 0 212 414 20 20 / 30245 – 30202
E-posta: iudhfkongre@gmail.com
Web: www.iudhfkongre.org
 
 
Kongre Organizasyon Sekreteryası
PRIME Kongre Yönetimi ve Turizm
Ethem Efendi Cad. Abdulhalik Renda Sok.
No: 2/1 Erenköy, Kadıköy, 34738 - İstanbul
Tel: 0216 357 23 23
Faks: 0216 357 23 33
E-posta: iudhfkongre@primeqm.com

 

  • Web Adresi: iudhfkongre.org