Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

51. Ulusal Diyabet Kongresi

Davet


Diyabeti önlemeye, iyi tedavi etmeye, komplikasyonlarını önlemeye kendisini adamış değerli meslektaşlarımız,

Türkiye’de diyabetin her yönüyle tartışıldığı en büyük ulusal kongre olan Ulusal Diyabet Kongresinin bu yıl 51. sini yapıyoruz.
Kongremizi Ulusal Diyabet Diyetisyenliği, Ulusal Diyabet Hemşireliği Sempozyumu ve Adacık Kursu ile açıyoruz.

Diyabet, hem dünyada, hem ülkemizde takip ve tedavi maliyeti yüksek olan bir hastalıktır.  Tedavisizlik veya iyi tedavi etmeme maliyeti daha da yükseltir. Bu nedenle açılış günü ilk tartışmamızı diyabetin maliyetine ayırmayı planladık. Ülkemizde diyabet sıklığı her yıl katlanarak artmaktadır. Bu artışı nasıl önleyebiliriz? Tanı, Tedavi ve Komplikasyonların maliyetlerini nasıl azaltabiliriz? Hastalarımızı daha iyi nasıl tedavi edebiliriz? Kongre boyunca bunları tartışacağız.

Diabetes Mellitus temel bilim alanlarından klinik bilim alanlarına kadar her disiplinde, oluşturduğu patofizyolojik değişimlerle ilgi çekmektedir. Biz bu kongremizde bu düşünceden yola çıkarak kongremizi 4 ana salonda farklı disiplinlere göre düzenlemeye çalıştık.
Klinik diyabetoloji salonlarında diyabetin önlenmesini, gebelik diyabetini, oral kombinasyon tedavilerini, parenteral kombinasyon tedavilerini, diyabette nefropatiyi, obezite ve diyabette floramızı, yeni tedavileri ve komplikasyonları tartışacağız.

Temel ve destek tedavilerinde diyabetin alfabesini; beslenme, bakım, egzersiz, ilk basamak medikal tedavileri, hasta takip yöntemlerimizi, psikososyal sorunlarımızı, diyabet tedavisinde başarısız olma nedenlerimizi tartışacağız.
Hücresel tedaviler ve diyabet teknolojileri salonunda laboratuvarda diyabet modelleri oluşturma ve tedavilerini, deneysel diyabet tedavilerini, diyabet alanında kullanılan yeni diyabet teknolojilerini tartışacağız.

Diyabete gönül veren herkesi kongremizde görmekten mutluluk duyacağımız belirtir, tüm katılımcılara verimli bir kongre geçirmelerini dileriz.


Saygılarımızla,

 

 

Prof. Dr. Mustafa Kemal Balcı
51. Ulusal Diyabet Kongresi Başkanı
Doç. Dr. Oğuzhan Deyneli    
Kongre Genel Sekreteri
Doç. Dr. Ayşegül Atmaca
Kongre Genel Sekreteri

 

 


TÜRKİYE DİYABET VAKFI
Abidei Hürriyet Caddesi Merkez Mahallesi Nakiye Elgün Sokak
No: 64 -66 ŞİŞLİ/İSTANBUL
Tel: : +90 212 296 05 04
Faks: +90 212 296 85 50
www.turkdiab.org

 

 

KONGRE RESMİ ACENTESİ


Consensus Kongre & Organizasyon Servisleri
Kaptanpaşa Mah. İETT Sitesi Hilton Blok 4. Kapı No:43
Kat:1 Daire:2 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Tel: +90 212 280 66 11
Faks: +90 212 280 66 69
diyabet@consensustourism.com

 

 

  • Web Adresi: diyabetkongresi2015.org