Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

XXVI. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi | Alerji ve İmmünolojide Laboratuvardan Kliniğe Ortak Çözümler

Değerli meslektaşlarımız

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından bu yıl düzenlenecek olan 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi  9-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Gloria Golf Resort otelde gerçekleştirilecektir. 

Alerji ve İmmünoloji ailemiz, aramıza her yıl yeni katılan üyelerimizle ve bu bilime gönül veren meslektaşlarımızla daha da büyümektedir. Bizleri bir araya getirecek olan ulusal kongremizde, uygarlığın bir bedeli olarak giderek artan sıklıkta ve farklı yönleriyle karşımıza çıkan alerjik ve immünolojik hastalıkları her yönü ile ele almayı amaçlıyoruz.
  
Bilim alanımızda çığ gibi büyüyen gelişmeler ışığında patogenezden tanıya, klinik özelliklerden tedaviye ve korunmaya yeni bilgileri, keşifleri, tanımlamaları, kullanıma yeni giren veya kullanım alanı genişleyen ilaçları konuşmayı istiyoruz. Çok iyi biliyoruz ki tıpta eğitim süreklidir. Bu amaçla eski bilgilerimizi de tazelemeyi planlıyoruz. Ayrıca kongremizde bir araya gelecek olan, yan dal eğitimini sürdürmekte olan asistanlarımız, uzmanlığını almış meslektaşlarımız ve yılların deneyimini taşıyan değerli hocalarımızla günlük pratikte karşımıza çıkan sorunları hep birlikte tartışacağız. 

Bu amaçla, kongre düzenleme kurulu ve bilimsel kurul olarak çalışmalara başladık. Çalışma gruplarından gelen önerileri de göz önüne alarak, oturumları oluşturacağız. Oturumları ve toplantıları; “kurslar, paneller, konferanslar, karşıt görüş, usta / çırak ve uzmanına danış” başlıklarında oluşturmayı düşünüyoruz. Bunların yanı sıra alerji ve immünoloji uzmanlarının sağ kolu olan “alerji ve immünoloji hemşirelerimiz” için de kurslarımız olacak.  

Kongre bilimsel programının oluşturulması sürecinde, siz değerli üyelerimizden gelecek her türlü öneri ve katkıyı değerlendireceğimizi belirtmek isteriz.

Kongremiz, alerji ve immünoloji alanında bilimsel çalışmalar yapan meslektaşlarımızın çalışmalarını sunmaları ve tartışmaları açısından önemli bir platformdur.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bilimsel aktivitelerden sonra günün yorgunluğunu atmak, eski dostlarla bir araya gelmek ve yeni dostluklar kurmak için de zamanımız olacak. Yanı sıra kongremizde katılımcılarımızın duygu ve düşünsel dünyasına katkıda bulanacak sosyal aktivitelerimiz de yer alacaktır. 

Siz değerli üyelerimizi ve alerji-immünoloji bilimine gönül veren değerli meslektaşlarımızı kongrede görmekten mutluluk duyacağız. 

Kongre Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. Aytül Sin 
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Demet Can
Bilimsel Kurul Başkanı
Doç. Dr. Ümit Murat Şahiner
Kongre Sekreteri

 

  • Web Adresi: allerji.kongresi.info