Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

41. ULUSAL SOLUNUM KONGRESİ

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu yıl 26-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Bodrum Türkbükü Hilton Otel'de SOLUNUM 2019'u gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başarıyla tamamlanan SOLUNUM 2018'in hemen ardından Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Yönetim Kurulu, aynı kalitede bir kongreye daha imza atmak için SOLUNUM 2019 Organizasyon Komitesi üyelerini görevlendirdi. SOLUNUM 2019 Organizasyon Komitesi üyeleri olarak önceki kongrelerimizin başarısını yakalamak için heyecanla çalışıyoruz.
SOLUNUM 2019, TÜSAD tarafından düzenlenen ulusal kongrelerin 41'incisi olacak ve Organizasyon Komitesi'nde yer alan uluslararası otoritelerle "Uluslararası Katılımlı Ulusal Kongre" olma özelliğini taşıyacaktır. Bu yenilik, Eurasian Journal of Pulmonology (EJP) Dergisi'nin ek sayısında kongre sözel bildiri İngilizce özetlerinin yayınlanması fırsatını da beraberinde getirecektir.

SOLUNUM 2019'da en büyük ulusal bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılında bayramımızı birlikte kutlamak kongremizin coşkusunu artıracak, başarısını taçlandıracaktır. 41 yıldır bitmeyen hevesle, tükenmeyen nefesle süren kongrelerimiz bu yıl bayram sevinci ile birleşince kongre sloganımızı "Her Nefes Alışımız Bayramdır" olarak belirledik.

Bodrum tarihi, doğası ve iklimi ile bizleri kucaklayacak, büyüleyecek, katılımcılar Halikarnas Balıkçısı'nın da söylediği gibi "akıllarını Bodrum'da bırakıp gideceklerdir."

TÜSAD Çalışma Grupları ve Koordinasyon Kurulları'nın ortak çalışmalarıyla şekillendirilen kongre bilimsel programı katılımcıların beklentilerine cevap verecek yelpazededir. Alanında deneyimli ulusal ve uluslararası bilim insanları çok sayıda güncel konuda sunum yapacaklardır. Mezuniyet sonrası eğitici kurslarla başlayacak bilimsel program, ardışık üç günde de yoğun ve doyurucu bilimsel oturumlarla devam edecektir. Bildiriler de üç gün süreyle sözel ve poster bildiri oturumlarında sunulacak ve en iyi bildiriler ödüllendirilecektir.

Sosyal programımızı da her yaştan katılımcının beğenisine hitap edecek çeşitlilikte şekillendiriyoruz. 26-29 Ekim 2019 tarihlerini SOLUNUM 2019'u birlikte "hevesle ve tükenmeyen nefesle" gerçekleştirmek için ajandanıza kaydetmenizi bekliyor, bilimsel ve sosyal şölenimizi katkılarınızla güzelleştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımızla,                                                              

Aydın Yılmaz Aydın Yılmaz
Bilimsel Komite Başkanı
Aydın Yılmaz Şule Akçay
Kongre Başkanı
Aydın Yılmaz Arzu Mirici
TÜSAD Başkanı

 

  • Web Adresi: solunum.org.tr/solunum2019