Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

TOD 41. Ulusal Oftalmoloji Kongresi

DAVET

Sevgili Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği’nin 41. Ulusal Kongresi hazırlık çalışmaları son hızla ilerlemektedir. Bu yılki kongre 30 Ekim-02 Kasım 2007 tarihleri arasında, son iki yılda olduğu gibi, Antalya, Beldibi, Sungate Port Royal Oteli'nde yapılacaktır.

Bu kongre, Türk Tabipleri Birliği Başkanı sıfatıyla mesleğimizin yüceltilmesi ve layık olduğu saygıyı görmesi için yıllar boyunca mücadele vermiş olan ve geçen yıl yitirdiğimiz çok değerli göz hekimimiz Dr. Füsun Sayek anısına yapılacaktır.

Kongremizde, Türk Oftalmoloji Derneği’nin açmış olduğu kampanya uyarınca, “Bilim dalımızda dil birlikteliği ve bilim dili olarak Türkçe” teması yoğun olarak işlenecektir. Bu temanın ilkelerine; kongrenin duyurularında, bilimsel program akışında, bilimsel bildirileri özetleri ve sunumunda, panel, konferans, kurs ve diğer etkinliklerde hassasiyet gösterilecek ve bilim dalımızda Türkçe’nin etkili ve güzel kullanımı, terminolojide gereksiz yabancı sözcüklerden arınma ve ortak bir terminoloji üzerinde uzlaşma ilkeleri doğrultusunda kongre öncesi ve süresince etkileşimlerde bulunulacaktır.

Kongremizde gözbilim dalında tüm konular; çok sayıda açık oturumlar (paneller), anlatımlı ve uygulamalı kurslar, etkileşimli olgu tartışmaları, video gösterileri. yerli ve yabancı bilim insanlarının sunacakları konferanslar ile zenginleştirilmiş bir şekilde sunulmaya çalışılacaktır.

Hepinizi, ülkemizin en saygın bilimsel derneklerinden birisi olan Türk Oftalmoloji Derneği'nin, çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacının katılımıyla geçekleştireceği bu büyük organizasyonuna davet ediyoruz.

Sizlerle yeniden bir arada olmaktan büyük bir mutlululuk ve onur duyacağız.

Sevgi ve saygılarımızla,
Prof. Dr. Nevbahar Tamçelik
TOD Genel Başkanı
Ulusal Kongre Düzenleme Kurulu
I. Başkanı

Prof. Dr. Reha Ersöz
TOD Çukurova Şubesi Başkanı
Ulusal Kongre Düzenleme Kurulu
II. Başkanı


Kongre Genel Sekreteri

Dr. Meltem YAĞMUR
Çukurova Üniversitesi
Tıp Fakültesi
Göz Hastalıkları AD
Balcalı Hastanesi/ADANA
Telefon : +90 322 458 14 58
Faks : +90 322 454 41 41
e-posta : [email protected] | [email protected]

Kongre Bürosu

P.C.O Turizm ve Ticaret A. Ş. 1469 Sok. No:18 35220 Alsancak - İZMİR
Telefon : (+90 232) 465 00 85 pbx
Faks : (+90 232) 465 00 86
e-posta : [email protected]
[email protected]