Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

30. Ulusal Kardiyoloji Kongresi

Davet

Değerli Meslektaşımız,

1963’te kurulan Türk Kardiyoloji Derneği 23-26 Ekim 2014’te yapılacak 30. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi’ni yarım yüzyıllık deneyimine yakışır bir düzeyde gerçekleştirmeyi planlıyor.

Hem katılımcı sayısı hem yüksek kalitedeki bilimsel içeriği ile ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bilimsel kongrelerden biri olan Kongremizin zengin içeriğini genişleterek tüm katılımcılarımıza hitap edecek geniş bir yelpazede doyurucu bir bilimsel program sunmayı amaçlıyoruz. Uluslararası boyutu bu yıl daha da güçlenen 30. Kongremiz yine hem TTB hem EBAC tarafından kredilendirilendirildi.

Son iki yılda büyük bir başarıyla bize ev sahipliği yapan Antalya’daki Maxx Royal Kongre Merkezi bu yıl Kongremizi üçüncü kez ağırlayacak.

30. Kongremize Avrupa Kardiyoloji Derneği üye ülkelerinden meslektaşlarımızın yanı sıra başka kıtalardan meslektaşlarımız da katılacaklar. Geçen yıl 3000’in üzerinde kişinin katıldığı Kongremize katılımın bu yıl daha da artmasını bekliyoruz.

Kongre programımızda yer alan “Sempozyumlar”, “Karşıt Görüş” ve “Nasıl Yapalım” oturumları ile kalp-damar hastalıklarıyla ilgili son bilgilerimizi güncelleyip tartışacağız. Geçen yıllardaki yoğun ilgi nedeniyle sayısını artırdığımız, özel sertifika verilen “Görüntülü İnteraktif Kurslar” ile bilgilerimizin yanı sıra becerilerimizi de geliştireceğiz.

25. Kongremizde başlattığımız “Olgu Odaklı Oturumlar” bu yıl da sürüyor. Çok ilgi gören bu oturumlarda olgu temelli bir tartışma ortamı oluşturarak güncel bilgi ve klinik uygulamaları katılımcılarımıza etkileşimli olarak sunuyoruz.

Her oturumumuzda Türkiye’den ve dünyadan konularında büyük ağırlığı olan değerli konuşmacılar ve tartışmacılar yer alıyor. ESC, ACC, Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği ve EAPCI ile ortak oturumlarımızın yanı sıra Ulusal Araştırma Projelerimizde Son Durum, Yeni Kılavuzlar, Türkiye’de Kardiyoloji Eğitimi Üzerine Yeterlilik Kurulu ve Genç Kardiyolog Perspektifleri ile TÜBİTAK yetkililerinin de katılacağı Etkili Araştırma Projeleri Yönetiminin irdeleneceği oturumların da dikkatle izleneceğine inanıyoruz.

Gönderdikleri özenle seçilmiş konularda titizlikle hazırlanmış bildiriler ve klinik uygulamalar sırasında karşılaştıkları dikkat çekici olgularla katılımcı yazar ve meslektaşlarımız da Kongremizin bilimsel içeriğine büyük güç kattılar; kendilerine ve yüksek sayıda bildiri ve olguyu titizlikle değerlendiren hakemlerimize şükran borçluyuz.

23-26 Ekim 2014’de 30. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongremizde buluşmak, bilgilerimizi paylaşmak dileği ve saygılarımızla.
 

Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu          
TKD Başkan
Prof. Dr. Mahmut Şahin
TKD Gelecek Başkanı

Bilimsel Sekreterya

Nish İstanbul A Blok Kat:8 NO:47-48
Çobançeşme, Sanayi Cad 11,
Yeni Bosna, Bahçelievler / 34196 / İSTANBUL
Tel: +90 212 221 17 30- 212 221 17 38
Faks: +90 212 221 17 54
[email protected]
www.tkd.org.tr

Organizasyon Sekreteryası

İcadiye Cad. No:3 
KUZGUNCUK, 34674 İSTANBUL / TÜRKİYE 
Tel: +90 216 310 11 00
Faks: +90 216 310 06 00
[email protected]
www.genx.com.tr
facebook.com/GENXKONGRE
twitter.com/GENX_KONGRE

 

  • Web Adresi: tkd.org.tr/kongre/2014