Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

36. Ulusal Radyoloji Kongresi TÜRKRAD 2015

DAVET

Değerli Meslektaşlarım, Türk Radyoloji Derneği’nin Saygıdeğer Üyeleri,

Öncelikle sizleri 21-25 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştireceğimiz TÜRKRAD2015; 36. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne davet etmekten dolayı memnuniyetimi belirtir, saygıyla selamlarım. Kongrelerimiz hepimizin heyecanla beklediği bilimsel ve sosyal katkısı yüksek olan özel anlarımız. Kongremizin ana temasını “İleri Görüntüleme Teknikleri” olarak belirledik. Disiplinimizle ilgili son gelişmeleri gözden geçirme imkanı bulacağız.

Bu yılki kongremiz sizlerin de beğeneceğinizi umduğumuz bazı önemli yeniliklerle birlikte gelecek. İlk defa bu yıl -daha sonra devamını arzu ettiğimiz- uluslararası eşzamanlı ortak bir kongre birlikteliğimiz olacak. Avrupa Acil Radyoloji Derneği (EuropeanSociety of EmergencyRadiology; ESER), bu yılki “Avrupa Acil Radyoloji Kongresi-2015”i programımız içinde birlikte “Joint Meeting” olarak gerçekleştirme kararını aldı. 22-23 Ekim’de iki gün sürecek bu ortak kongre boyunca isteyen üyelerimiz ek katılım ücreti ödemeden alanında yetkin uluslararası konuşmacıları dinlerken dernekler arası işbirliğimizi de geliştireceğiz. Buna ilave olarak kongremizde iki sürpriz kursumuz yer alacak. Sözlü bildiri ve posterlerin seçiminde ve sunumunda önemli değişikliğe gidiyoruz.

Geçtiğimiz yıl başlattığımız uluslararası katılımı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Ana salonlarımızın birinde tüm konuşmalar İngilizce olacak. Yine ana salonlarımızdaki sunumların simultane Türkçe, İngilizce ve Rusça tercümelerine devam edeceğiz.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kongre boyunca yapılacak tüm konuşmaları kısa sürede devreye alacağımız web portali üzerinden daha sonra izleyebileceğiz.

Önemli bir hatırlatma olarak bildiğiniz gibi yeni tüzük çalışmamızı tamamladık ve Mart ayında Olağanüstü Genel Kurul yaparak tüzüğümüzü değiştirmeyi planlıyoruz. Gerçekleşmesi durumunda ilk defa kongremiz esnasında Seçimli Genel Kurulumuzu yaparak bir sonraki yönetimimizi kongremizde yapacağımız seçimle belirlemiş olacağız.

Kongre düzenleme kurulu adına hepinize saygılarımla.

Dr. Abdulhakim Coşkun
Türk Radyoloji Derneği Başkanı

 


Türk Radyoloji Derneği
Hoşdere Cad. Güzelkent Sok.
Çankaya Evleri F Blok No:2 06540
Çankaya / ANKARA
Tel: 0 312 442 36 53
Faks: 0 312 442 36 54
E-posta: [email protected]


TOPKON KONGRE HİZMETLERİ

Cinnah Cd. Alaçam Sok.
No: 1/16 Çankaya ANKARA TURKEY
Tel : 0312 428 11 20
Fax : 0312 428 82 98
E-Mail : [email protected]

 

  • Web Adresi: turkrad2015.com