Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

Ulusal Kan Merkezleri Ve Transfüzyo Tıbbi Kongresi | 14-17 Eylül 2023

Değerli Katılımcılar;
 
Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği; kurulduğu 1996 yılından bu yana ülkemizde Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı alanındaki eğitim ve bilgi eksikliğini görerek bu konuda katkı sunmak amacıyla Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılay ve Türk Kan Vakfı ile birlikte Türkiye çapında kanın doğru ve güvenli kullanımı konularını içeren çok sayıda bilimsel etkinlik ve toplantı gerçekleştirmiştir.
 
Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği, 09 - 13 Aralık 2023 tarihinde sizlerle birlikte XVI. Ulusal Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi’ni gerçekleştireceği için heyecan ve gurur duymaktadır.
 
Kongreler, çalışanların yeniliklerden haberdar olmasının yanı sıra kendi çalışmalarını poster veya sözlü bildiri şeklinde ortaya koydukları bilimsel bir ortamdır. Kongremizde, dünyadaki kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbındaki bilgi ve deneyimler paylaşılacak, fkir alışverişleri gerçekleşecek, bu alandaki yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunacaktır. Ayrıca dünyada bu alanda çalışan meslektaşlarımızla tanışarak yakın ilişkiler kurabilecek ve ileriye dönük dostluklar kazanabileceğiz. Tüm bu deneyimler, ülkemiz kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbının ilerlemesine ve bu alandaki bilgi düzeyinin artmasına katkı sağlayacaktır.
 
Kongre ile eş zamanlı olarak her zamanki gibi temel kurs programı da yer alacaktır. “Temel Kurs”, kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbı alanında çalışan ancak bu kurslara ilk kez katılanlara yöneliktir. Katılımcının mesleği ya da görevi önemli değildir. Temel kurs denilmesinin nedeni ise aynı içerikle hazırlanan temel konuların farklı konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarılmasıdır. Hedef; bu alanda çalışanlara standart bir başlangıç eğitiminin verilmesidir. İçerik önceki yıllarda yapılan kurslarla aynı olduğundan bu kursa mükerrer katılım önerilmemektedir. İlk defa aramıza katılacak arkadaşlara mutlaka bu kursa katılmalarını öneriyoruz
 
Kongremizde birbirimizi daha yakından tanıyacak, öğrenecek, öğretecek, tartışacak, gerek bilimsel gerekse sosyal etkileşimlerde bulunarak, farklı ufuklar keşfedecek ve ülkemiz kan bankacılığının bir adım daha ileri gitmesinin yanında bu alandaki uluslararası bilgi birikimi adına katkı sağlayacağız.
 
Kongre ve Kurs programını tamamlayanlara katılım sertifkaları verilecektir. Kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbına gönül vermiş tüm kan merkezi çalışanlarının katılımını bekliyoruz. Antalya’daki bu bilim şöleninde birlikte olmak ve görüşmek dileğiyle.
 
 
Uzm. Dr. Nil Banu PELİT
Kongre Genel Sekreteri
 
Uzm. Dr. Ramazan ULUHAN
Kongre Başkanı
 

  • Web Adresi: kongre16.kmtd.org.tr