Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

7. Ürolojik Cerrahi Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,
 
Ürolojik Cerrahi Derneği olarak bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz Ulusal Kongremiz, 16–20 Ekim 2024 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Elexus Hotel Convention Center’da gerçekleştirilecektir. Derneğimizin kurulduğu 2010 yılından bu yana düzenlediğimiz Üroloji alanındaki gelenekselleşmiş buluşmaların devamı niteliğindeki bu kongremizde sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Derneğimiz, kurulduğu günden itibaren bilimsel ve etik ilkeler ışığında, ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, yeni araştırmaların desteklenmesi, üroloji asistan eğitiminin standardizasyonu ve meslektaşlarımızın mezuniyet sonrası eğitimlerinin sürekliliği için, bu ilkelerden ödün vermeden sürekli yenilenerek ve büyüyerek yolculuğuna devam etmektedir. Yeni gelişen teknoloji ağırlıklı tedaviler konusunda da benzer ilkeler çerçevesinde kurslar, eğitimler düzenlemekte, bilimsel etkinlikler yürütmektedir.
 
Bu yıl düzenleyeceğimiz Kongre programını, üroloji ve diğer disiplinlerden, konusunda uzman ulusal ve uluslararası konuşmacıların sunumları, yarı canlı cerrahi kursları ve pratik eğitim kursları ile zenginleştirmekteyiz. Ülkemizin her bir köşesinden gönderilen bilimsel çalışmaların, birbirinden değerli genç meslektaşlarımız tarafından sunulması, ve çok değerli uzmanlar eşliğinde tartışılabilmesi için gerekli olan platformların oluşturulması kongrenin ana amaçlarından birini oluşturmaktadır. Bugüne kadar yapılmış tüm ulusal kongrelerimizde olduğu gibi 7. Ulusal Ürolojik Cerrahi Kongresi’nin de bilimsel açıdan zengin, yenilikçi, modern ve yüksek bilimsel kalitede bir kongre olacağından hiç kuşkunuz olmasın. Özellikle genç meslektaşlarımızın aklın ve bilimin ışığında ilerlemeleri için, konusunda uzman eğitmenler ile yakın temasta olabileceği ve bilgi, birikim ve tecrübelerinden yararlanabileceği etkin bir kongre olması için çok yoğun bir çalışma içinde olduğumuzu bilmenizi isterim.
 
Sizleri aramızda görmek ve kongrenin bilimsel başarısının siz katılımcılar sayesinde artacağının bilinci içinde, ‘Ürolojinin Kalbinin Attığı Yerde’ bir bilim şölenine dönüşecek olan 7. Ulusal Ürolojik Cerrahi Kongresi’nde buluşmak dileğiyle.
 
En derin sevgi ve saygılarımla,
 
Dr. Bülent Önal
Ürolojik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

  • Web Adresi: ucd2024.org