Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

TKD Koruyucu Kardiyoloji ve Hipertansiyon Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,
 
Türk Kardiyoloji Derneği Koruyucu Kardiyoloji ve Ateroskleroz ve Hipertansiyon Çalışma Grupları tarafından 29 Kasım-1 Aralık 2024 tarihleri arasında Konya Dedeman Otel ve Kongre Merkezi’nde Koruyucu Kardiyoloji ve Hipertansiyon Toplantısı düzenlenecektir.
 
Kardiyovasküler hastalıkların etkin tedavisi kadar birincil korunma önlemlerinin uygulanması da önemlidir. Bu toplantımızda, koruyucu kardiyoloji, ateroskleroz ve hipertansiyon konularını alanında önde gelen yerli ve yabancı bilim insanları ile kardiyovasküler hastalıkların ve hipertansiyonun önlenmesi ve etkin tedavisi için güncel literatürü ve tedavi kılavuzlarını özetlemeyi ve tartışmayı amaçlıyoruz.
 
Hipertansiyon alanında katkısı bilinen değerli konuşmacıların yer aldığı sempozyumlarda, hipertansiyon tanı ve tedavisindeki son bilgiler gözden geçirilecek, hipertansiyon tedavisindeki zorlu durumlar olgu sunumlarıyla tartışılacaktır. Ayrıca hipertansiyondaki özel konular; nefrolog, endokrinolog ve onkologların katılımlarıyla ortak toplantılarda değerlendirilecektir.
 
Birincil ve ikincil korunmada risk tayini, risk faktörleri modifikasyonu, dislipideminin etkin tedavisi, yeni lipid düşürücü tedaviler, diyet ve egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri ve kardiyak rehabilitasyon konularında bilimsel veriler ve güncel kılavuzlar interaktif bir şekilde tartışılacaktır. Kardiyometabolik hastalıkların multidisipliner değerlendirilmesi amacıyla diğer derneklerle ortak sempozyumlar yapılacaktır.
 
Toplantımızda, sizleri de aramızda görmekten ve değerli katkılarınızdan büyük mutluluk duyacağız. 29 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Konya’da Türk Kardiyoloji Derneği Koruyucu Kardiyoloji ve Hipertansiyon Toplantısı’nda buluşmak dileğiyle, saygılarımızı sunarız.
 
Prof. Dr. Barış Güngör
Koruyucu Kardiyoloji ve Ateroskleroz
Çalışma Grubu Başkanı
 
Prof. Dr. Mehmet Akif Düzenli
Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı
 
Prof. Dr. Muzaffer Değertekin
Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı

  • Web Adresi: koruyucukardiyolojivehipertansiyon2024.tkd.org.tr