Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

TOD 58. Ulusal Kongre

Türk Oftalmoloji Derneğinin Saygıdeğer Üyeleri,
 
Türk Oftalmoloji Derneğinin 58. Ulusal Kongresi, bu yıl 20-24 Kasım 2024 tarihleri arasında Antalya Rixos Sungate Hotel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. Derneğimizin her yıl düzenlenen en büyük bilimsel faaliyeti olan kongremize sizleri Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu ve Ulusal Kongre Organizasyon Komitesi adına davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
 
Ulusal Kongre Organizasyon Kurulu (UKOK) yaklaşık 1 yıl süren hazırlık aşamasında, çevrimiçi ve yüz yüze yapılan toplantılar ile hem bilimsel açıdan zengin ve güncel olan paneller, kurslar, yuvarlak masa toplantıları, etkileşimli toplantılar, video oturumları, sözel sunumlar ile poster etkinlikleri, uluslararası genç oftalmologlar oturumları, UKOK panelleri ve endüstri uydu toplantıları, hem de sosyal açıdan meslektaşlarımızla bir araya gelerek hasret giderecek ve eğlendirecek programlar hazırlamak için azami gayret gösterdi. Ulusal Kongremizi uluslararası düzeye taşımak ve yurtdışından meslektaşlarımızın da katılımını sağlamak amacıyla bu yıl daha fazla oturumda yabancı dillere tercüme yapılması planlanmaktadır. Yurtdışından birimlerimiz tarafından önerilerek davet ettiğimiz bilim insanları ve Oftalmoloji Dernek liderleri de kongrenin bilimsel programını bilgi ve tecrübeleri ile daha zenginleştireceklerdir.
 
Kongremiz daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk gün artık geleneksel hale gelen Bilim İleri Eğitim Programları (BİLEP) ile başlayacaktır. Her yıl kongre sonrasında sizlerden gelen geribildirimler doğrultusunda güncellemeye çalıştığımız bilimsel programda birimlerimizin katkıları ile hazırlanan paneller, kurslar, yuvarlak masa toplantıları, etkileşimli toplantılar, video oturumları yapılacaktır. Ayrıca sözlü sunum ve poster etkinlikleri, uluslararası genç oftalmolog oturumları ve endüstri uydu toplantıları yer alacaktır. İlaç ve endüstri firmaları da oftalmoloji alanında son teknolojik ve tıbbi gelişmeleri standlarında ve düzenledikleri uydu toplantıları, stand konuşmaları ile bizlerle paylaşacaklardır. Bu yılki kongre hazırlıkları için mükemmel bir ekip çalışması yapan UKOK üyelerine, bilimsel programın oluşumuna büyük katkı sağlayan Eğitim ve Araştırma birimlerimize, davetimizi kabul ederek bizi onurlandıran bilim insanlarımıza, destek veren sponsor ve endüstri firmalarımıza, katılımları ile katkı sağlayan ve kongreyi zenginleştiren meslektaşlarımıza ve organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesi için özveri ile emek veren Serenas Kongre ve Organizasyon firması çalışanlarına, TOD MYK ve UKOK adına teşekkür ederim.
 
Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu ve Ulusal Kongre Organizasyon Komitesi adına sizleri 20-24 Kasım 2024 tarihleri arasında Antalya – Rixos Sungate Hotel ve Kongre Merkezinde yapılacak Türk Oftalmoloji Derneğinin 58. Ulusal Kongresine davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
Prof. Dr. Huban Atilla
Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı

  • Web Adresi: todnet.org/kongre2024